قرآن و اهل بیت علیهم السلام، یا قرآن و سنت؟!

   برخی می گویند اگر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم، در یک جمله بی کنایه و با صراحت می فرمود: اهل بیت علیه السلام، جانشینان من هستند، دیگر هیچ اختلافی بین امت اسلام باقی نمی ماند!!!
   این که قرآن و اهل بیت علیه السلام، جانشینان رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم هستند، مثل روز روشن است. این روایت با سند‌ معتبر در منابع اهل سنت نقل شده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم، قرآن و اهل بیت صلی الله علیه و آله و سلم را جانشین(خلیفه) بعد از خود معرفی کرده اند.

(دقت کنید که رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم آنها را خلیفه بعد از خود معرفی کرده است)

«إِنِّی تَرَکْتُ فِیکُمُ الْخَلِیفَتَیْنِ کَامِلَتَیْنِ: کِتَابَ اللَّهِ، وَعِتْرَتِی، وَإِنَّهُمَا لَنْ یَتَفَرَّقَا حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوْض»
من در میان شما دو جانشین می‌گذارم که کامل هستند، کتاب خدا و عترت من، آن دو از همدیگر جدا نمی‌شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.

آلبانی، او که علمای اهل سنت از او با عنوان بخارى دوران یاد کرده‌اند، این روایت را «صحیح» دانسته است:  ناصر الدین البانى اگر روایتی را صحیح بداند، یعنی تمام پل ها را رد کرده است.
إنی تارک فیکم خلیفتین : کتاب الله حبل ممدود ما بین السماء و الأرض و عترتی أهل بیتی و إنهما لن یتفرقا حتى یردا علی الحوض( حم طب ) عن زید بن ثابت صحیح

ألبانی،صحیح جامع الصغیر وزیادته، ج1، ص482، ح2457  ، المکتب الإسلامی

 

منابع دیگری که این حدیث را نقل کرده اند:
1- مسند ابن أبی شیبة، ج 1، ص108، ح135، دار الوطن - الریاض
2-  إبن أبی شیبة المصنف فی الأحادیث والآثار، ج 6، ص309، ح31679 مکتبة الرشد - الریاض
3-  المعجم الکبیر، ج 5، ص153، ح4921 ؛ ج 5، ص154، ح4922 ، مکتبة الزهراء - الموصل
4-  أحمد بن حنبل، فضائل الصحابة،ج 2، ص603، ح1032؛ ج 2، ص786، ح1403،‌ مؤسسة الرسالة - بیروت
5- مسند أحمد بن حنبل، ج 5، ص181، ح21618؛ ج 5، ص189، ح21697، مؤسسة قرطبة – مصر؛
6-  السنة، ج 2، ص351؛ ج 2، ص643 ، ح1548 ـ 1549، تحقیق: محمد ناصر الدین الألبانی، المکتب الإسلامی - بیروت و الثعلبی الکشف والبیان، ج 3، ص163، دار إحیاء التراث العربی - بیروت و ...
   طبق این حدیث صحیح، قرآن و اهل بیت علیهم السلام، هر دو در کنارهم، جانشینان آخرین پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم  هستند، عدم پذیرش رهبرى آن‌ها و یا عدم تمسک به یکى از آن‌ها ، انکار سخن پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم است و منجر به گمراهى ابدى خواهد شد.

دقت کنید:
وَما کانَ لِمُؤْمِنٍ وَلا مُؤْمِنَةٍ إِذا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْراً أَنْ یَکُونَ لَهُمُ الْخِیَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ یَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً مُبیناً. (سوره احزاب، آیه 36)
هیچ مرد و زن با ایمانى حق ندارد هنگامى که خدا و پیامبرش امرى را لازم بدانند، اختیارى (در برابر فرمان خدا) داشته باشد و هر کس نافرمانى خدا و رسولش را کند، به گمراهى آشکارى گرفتار شده است!
طبق این حدیث صحیح، اطاعت مطلق از اهل البیت علیهم السلام واجب است؛ همان طورى که اطاعت مطلق از قرآن واجب است.

آیا می دانید : بر طبق این حدیث صحیح، این دو تا قیام قیامت از یکدیگر جدا نخواهند شد؟!

تأکید بر عدم جدائى قرآن از اهل بیت علیهم السلام  تا ورود بر حوض کوثر، از یک طرف جاودانه بودن قرآن را تا قیام قیامت ثابت مى‌کند و از طرف دیگر بر همگان گوشزد مى‌کند که تا قیامت شخصى از اهل بیت علیهم السلام  در کنار قرآن هست!

شیعیان از این مسأله بر زنده بودن امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف استدلال می کنند.

آیا میدانید : این جا است که عصمت مطلق «اهل البیت» علیهم السلام ثابت مى‌شود؛ زیرا اگر اهل بیت علیهم السلام  معصوم نباشند و از آن‌هاى خطاى سر بزند، در همان لحظه از قرآن فاصله می گیرند و این بر خلاف نص صریح رسول خداص هست؟!

پس همان طورى که قرآن از هر خطاى مصون است و هیچ باطلى در آن راه ندارد، اهل البیت علیه السلام نیز این چنین هستند. چون رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم  فرموده است که این دو با هم و کنار هم اند.

آیا میدانید: مراد از «اهل بیتی» نمى‌تواند همسران پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم  باشند؛ زیرا در این روایت رسول خدا از جمله «وَإِنَّهُمَا لَنْ یَتَفَرَّقَا حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوْضَ» استفاده کرده است. کاملا واضح است که امهات المؤمنین همگى از دنیا رفته‌اند و کسى از آنان باقى نمانده است تا قرآن را تا قیامت همراهى نماید.

یک نکته : چرا عده ای این حدیث صحیح رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم  را قبول نمی کنند؟!

چرا علما و بزرگان اهل تسنن در خطبه های نمازجمعه،این حدیث صحیح را برای مردم نمی خوانند؟!

آیا کسانی که این همه قرآن و سنت را بیان می کنند، آیا یک بار هم شده که قرآن و اهل بیت علیهم السلام   را  بیان نمایند؟!

آنها از چه می ترسند؟!

مثلا 10 بار کتاب و سنت را بگویند و یک بار قرآن و اهل بیت علیهم السلام  را. چه اشکالی دارد؟!
آیا می دانید حدیث کتاب و سنت،هیچ سند صحیحی ندارد؟!

بزرگواران، اگر روز قیامت از شما بپرسند که چرا سخن رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم   را رد کردید، و به جای اینکه به درخانه اهل بیت علیهم السلام  بروید، به درب خانه دیگرانی چون ابی حنیفه و شافعی و مالک و ... رفته ایید، چه پاسخی خواهید داد؟!