جرعه جرعه تا غدیر

http://www.tvshia.com/sites/default/files/field/photo/tvshia.com-gadire-khom_1.jpg

پایگاه تحقیقاتی غدیر در نظر دارد به منظور آشنایی مخاطبان گرامی با واقعه ی غدیر، رویدادهای مربوط به آن ، و همچنین پاسخگوئی به سوالات و شبهات اعتقادی جامعه طرح کتابخوانی غدیر را با نام «جرعه جرعه تا غدیر» تقدیم مخاطبان نماید. 

لذا این سیر مطالعاتی در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته تنظیم شده است تا مخاطب در یک مسیر مشخص و گام به گام با معارف عمیق و ارزشمند غدیری آشنا گردد.

سیر کامل مطالعاتی غدیر

سطح مقدماتی

سطح متوسطه

سطح پیشرفته

طبیعی است که این سیرکتابخوانی با توجه به دسترسی به منابع و چاپ کتاب های جدید در رابطه با غدیر و مباحث مربوط به آن به روز رسانی خواهد شد. 

یا علی

پرسش ها

 

  • غدیر، عصاره ادیان الهی و نتیجه مکتب وحی است. غدیر پیوند نبوت به امامت است. پیمان با غدیر پیمان با رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و میثاق با خداست. غدیر ادامه راه نبوت است. در ظهور این واقعه عظیم شاهدیم، مانند هر حقیقت دیگر که در آن باطل در سایه حق جلوه می کند، همراه باسیلاب خروشان غدیر نیز گاهی باطل همچون کفی بر روی آب نمایان شده و خودنمائی می کند.( سوره رعد، آیه 17 ). در غدیر خداوند برای اکمال دین و اتمام نعمتش، مشعل فروزان ولایت را به امت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم عطا فرمود که موجب اندوه و راندن شیطان گشت زیرا بدیهی است، شیطان از دین کامل و حقیقت ایمان گریزان است؛ لذا با تولید القائات و برخی سؤالات به مبارزه با این حقیقت می پردازد.
       رسالت ما در این مجموعه با گردآوری تعدادی پرسش و پاسخ و مناظرات در زمینه حادثه غدیر، بیان واقعیت است جهت رفع  این اشکالات و ابهامات در اذهان پرسشگر طالبان حقیقت، که با بهره گیری از منابع معتبر و مدارک و اسناد وارد شده در کتب اهل سنت و شیعه، انجام شده است.
    با امید به اینکه به  مدد الهی، نور هدایتش سیاهی جهل و ظلمت را  بزداید.
  • پرسش و پاسخ
  • گفتمان